Jak za wynajęty kontener w Bydgoszczy?

To, jak rozliczysz się za wynajęty kontener w naszej firmie, zależy od Ciebie, jak również od Twoich preferencji. Jeśli stawiasz na tradycyjne rozwiązania, to zachęcamy do rozliczenia w gotówce i w takich przypadkach płatność musisz uregulować w dniu, w którym nasz kierowca dostarczy Ci kontener.

Jeśli interesują Cię wygodniejsze metody rozliczenia, to możemy też zaoferować Ci przedpłatę na konto i odbywa się to na podstawie wystawionej proformy przed dostawą. Oczywiście obie formy płatności dedykowane są jednakowo dla klientów indywidualnych, jak i dla firm, czy instytucji użyteczności publicznej.

 

Od czego zależy cena wywozu odpadów z Bydgoszczy i okolic?

Cennik wywozu odpadów oraz wynajmu kontenerów w naszej firmie zawsze ustalany jest indywidualnie i wpływa na niego wiele różnych czynników. Najważniejsze znaczenie ma oczywiście to, jakie śmieci chce się wywieźć. Innych cen musisz spodziewać się za czysty gruz, a więc na resztki cegły, betonu, czy ceramiki, a innych za gruz zmieszany z innymi odpadami remontowo-budowlanymi.

Jeszcze inaczej wyceniamy wywóz mebli, materiałów izolacyjnych oraz odpadów zielonych. Na cennik wywozu odpadów z Bydgoszczy i okolic wpływa również to, po jaki kontener będziesz chciał sięgnąć i w tym przypadku im większa pojemność, tym wyższych cen musisz się spodziewać.

Nie bez znaczenia pozostaje również to, gdzie mamy dostarczyć kontener. Realizujemy zlecenia nie tylko na terenie Bydgoszczy, ale również okolic, a im dalej musimy dostarczyć kontener, tym wyższych cen musisz się spodziewać.

 

Jakie kontenery można wynająć?

W naszej ofercie znajdziesz solidne kontenery, który zapewniają sprawne i bezpieczne usuwanie odpadów remontowo-budowlanych. To Cię jednak nie powinno dziwić, ponieważ są to solidne rozwiązania, które dodatkowo wykazują wysoką odporność na wpływ czynników zewnętrznych. Poszczególne kontenery różnią się jednak pod względem pojemności, czy wielkości. Najmniejszy kontener to KP5 i jego wymiary to 3,4 x 1,7x 0,7 m. Tuż obok czeka kontener KP7 o wymiarach 3,4 x 1,7 x 1,1 m oraz kontener KP14 o wymiarach 3,8 x 2,3 x 1,6 m.

 

Jak wybrać odpowiedni kontener?

Jeśli zależy Ci na sprawnym usunięciu zgromadzonych odpadów, to zawsze wybór kontenera opiera na ilości zebranych śmieci, czy rodzaju prowadzonych prac. Jeśli mimo wszystko nadal nie będziesz pewny, czy stawiasz na odpowiedni kontener, to poinformuj nas o tym. Do swojej dyspozycji masz w końcu sztab wykwalifikowanych osób, które dysponują szeroką wiedzą o oferowanych rozwiązaniach, więc szybko wskażemy, który pojemnik może być dla Ciebie odpowiedni.

 

Jakich odpadów nie wolno wrzucać do naszych kontenerów?

Oferujemy Ci kontenery, które możesz wykorzystać do wywozu czystego gruzu, zmieszanych odpadów remontowo-budowlanych oraz innych śmieci. Zabraniamy za to wykorzystywania ich do wywozu substancji niebezpiecznych, odpadów medycznych, czy leków. Do naszych pojemników nie wolno wrzucać również resztek żywności, elektroniki, czy nawet fekaliów.

 

Czy wynajem kontenerów obejmuje tylko Bydgoszcz?

Pewnie, że nie! Jesteśmy firmą, która wyciąga dłoń do wszystkich potrzebujących. Dlatego swoje wsparcie oferujemy nie tylko mieszkańcom, czy firmom i instytucjom użyteczności publicznej z Bydgoszczy, ale również jej okolic. Dowozimy kontenery w każde miejsce, nawet te najbardziej oddalone, gdzie nie ma dobrej infrastruktury. Jeśli zatem będziesz chciał skorzystać z naszego pojemnika lub zlecić nam wywóz odpadów remontowo-budowlanych, to pozostajemy do Twojej dyspozycji!

 

Czy w Bydgoszczy można oddać za darmo gruz?

Tak, bo do swojej dyspozycji masz PSZOK, czyli punkt selektywnej zbiórki odpadów komunalnych. Musisz jednak wiedzieć, że wiąże się to z pewnymi ograniczeniami. Przede wszystkim punkty selektywnej zbiórki odpadów komunalnych przyjmują za darmo gruz od właścicieli nieruchomości w ramach opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi.

Oznacza to, że przedsiębiorcy już nie będą mogli skorzystać z tej opcji. Poza tym PSZOK przyjmuje tylko ograniczoną ilość odpadów i przypadku gruzu może to być maksymalnie 1,5 tony w roku z jednego, samodzielnego lokalu mieszkalnego. Gruz może być czysty lub zmieszany z innymi odpadami, ale trzeba go dostarczyć swoim samochodem.

 

Gdzie w Bydgoszczy można oddać za darmo gruz oraz śmieci po pracach remontowo-budowlanych?

Jako mieszkaniec Bydgoszczy masz prawdo skorzystać z punktu PSZOK. W Bydgoszczy działają trzy takie punkty, więc wystarczy, że zgłosisz się do tego, który znajduje się w Twojej okolicy. Pierwszy punkt PSZOK znajduje się na ulicy Ołowianej, kolejne na ulicy Jasinieckej i Inwalidów. Co ciekawe, wszystkie punkty selektywnej zbiórki odpadów komunalnych są czynne codziennie od godziny ósmej do dwudziestej (z wyłączeniem niedziel i dni świątecznych), więc możesz się do nich zgłosić w dogodnym dla siebie czasie.